Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Angielski sposób na ZUS

Przestajesz płacić składki, a masz zdrowotne ubezpieczenie i angielską emeryturę. Płacisz 500 zł. Polska spółka załatwia „czarną robotę”

Izabela Kacprzak, Katarzyna Kopacz z Londynu

Marek W. (nazwisko na jego prośbę zmienione) ma jednoosobową działalność gospodarczą. Ten 40-letni mężczyzna zarabia ok. 2–3 tys. zł miesięcznie. Z tego musi do ZUS zapłacić 920 zł. – Bywa ciężko. Znajomy powiedział mi, że można tego haraczu nie płacić – opowiada.

Tak trafił do rzeszowskiej spółki Optigen, która oferuje „optymalizację kosztów ZUS”. Miesięczny abonament na taką usługę kosztuje 500 zł. W porównaniu z opłacaniem ZUS to już oszczędność ponad 400 zł. A można nie płacić nic. Bo za każdego następnego klienta przyprowadzonego do spółki płaci się abonament o 100 zł mniejszy. Po pięciu „optymalizacja składki ZUS” staje się najbardziej opłacalna.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Adam Maciejewski

Polski kapitał na Kaukazie

Od 2014 r. w Armenii działa fabryka polskiej spółki Lubawa. Nawiązanie współpracy z rządem Armenii było możliwe dzięki promocji naszego przemysłu za granicą, wspieranej przez dotacje z UE