Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

FOT. SEWERYN SOLTYS/FOTORZEPA

Pokolenia połączone

Piotr Szymaniak

O graniu utworów m.in. Niemena i Grechuty w wersji reggae rozmawiamy z Darkiem Malejonkiem

Grechuta, Niemen, Janerka, Woźniak, Breakout... Muzyk o punkowym rodowodzie sięga po szlagiery?
To mój powrót do dzieciństwa. Spłacenie długu w stosunku do mistrzów, na których się wychowywałem. W tamtych czasach, jak zresztą i dzisiaj, było bardzo wiele chłamu, ale to są piosenki ponadczasowe. Do tego wspaniałe pod względem literackim, co też jest wyjątkowe. Wybierałem teksty mocne i wyraziste. Wielu moich młodych słuchaczy ich nie zna. Mam nadzieję, że dzięki naszym wersjom sięgną po oryginały. Ja sam reggae odkryłem za pośrednictwem Police. Dopiero dzięki nim oraz Madness i The Specials doszedłem do Boba Marleya.

Czyli na tej płycie spotykają się nie dwa, ale trzy pokolenia.
Tak, ta płyta jest nie tylko dla fanów. Jest też pewnym ukłonem i wyrazem szacunku do ich rodziców. Z tego powodu starałem się wiernie oddać linię melodyczną i przynajmniej dwie pierwsze zwrotki zaśpiewać w taki sposób, do jakiego są przyzwyczajeni.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Anna Czyżewska

O wynagrodzeniu bez tabu

Zdecydowana większość pracowników uznaje, że rozmowę o podwyżce powinien zainicjować szef. Polacy nie są mistrzami negocjacji. Strategia biznesowej polemiki to wizytówka przedsiębiorcy