Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Jak zwykle niezwykle o erotyce

Maciej Robert

Autor „Kompleksu Portnoya” od 50 lat konsekwentnie opisuje przygody seksualnie (i obyczajowo) wyzwolonego przedstawiciela środowiska żydowskiego we współczesnej Ameryce. I nigdy nie popadł w rutynę. „Upokorzenie”, jedna z najnowszych powieści Rotha, po raz kolejny dowodzi, że autor ten potrafi nawet z ogranego do cna tematu stworzyć arcydzieło.


Bohater powieści, Simon Axler, czołowy aktor teatralny scen amerykańskich, nagle „utracił swoją magię”. W jednej chwili skończył się artystyczny splendor, skończyło się małżeństwo i Axler, uciekając przed świadomością zbliżającej się starości oraz przed myślami o samobójstwie, trafia do szpitala psychiatrycznego. I zdarza się cud zmaterializowany pod postacią młodszej o ćwierć wieku lesbijki, która przywraca mu chęć życia.
Tylko Roth potrafi z tak zużytych literackich klisz zbudować przejmującą opowieść o huśtawce uczuć – od wycofania przez ekscytację aż po tytułoweupokorzenie.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Anna Czyżewska

O wynagrodzeniu bez tabu

Zdecydowana większość pracowników uznaje, że rozmowę o podwyżce powinien zainicjować szef. Polacy nie są mistrzami negocjacji. Strategia biznesowej polemiki to wizytówka przedsiębiorcy

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?