Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Co dalej z wolnością słowa?

Piotr Zaremba

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości  Zbigniew Ziobro ozdobił początek polskiej prezydencji protestami w Parlamencie Europejskim. Były minister sprawiedliwości wygarnął premierowi, że Polska ma problem z wolnością słowa. Wystąpień nie uzgodnił z władzami partii.

Możliwe, że zaszkodził jej w kampanii. Z drugiej strony zniesmaczonym tezami Ziobry przypomnę, że pół roku temu lewicowi europosłowie węgierscy zafundowali łaźnię premierowi swojego kraju Victorowi Orbánowi, który też obejmował prezydencję. Poszło o to samo, a tamci protestujący dostali wsparcie europejskiej lewicy.

Zamiast wymyślać fałszywe standardy, porozmawiajmy o problemie. Gdy nierównowaga ideowa dotyczy mediów publicznych, adresatem pretensji powinno być państwo. Nawet gdy inne partie też miały w przeszłości grzechy na sumieniu.
A gdy dotyczy prywatnych? Rzecz bardziej złożona, ale nie udawajmy, że to urojenie. Używając metafory ulicznej agitacji – ci uzbrojeni w wielki telebim i ci, którzy muszą liczyć na siłę swojego głosu, nie walczą w tej samej lidze.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Anna Czyżewska

O wynagrodzeniu bez tabu

Zdecydowana większość pracowników uznaje, że rozmowę o podwyżce powinien zainicjować szef. Polacy nie są mistrzami negocjacji. Strategia biznesowej polemiki to wizytówka przedsiębiorcy