Najnowsza interwencja Uważam Rze

Świat

Frans Lanting/Corbis

Siła mediów broni życia

Łukasz Adamski

Ruchy pro-life w Ameryce pokazują, że spór o aborcję nie ma charakteru wyłącznie religijnego

Przed każdą kampanią wyborczą Polska lewica, wzorem swoich kolegów z zachodnich krajów, chce pod płaszczykiem obrony praw człowieka zabrać prawo do życia coraz większej liczbie ludzi będących w prenatalnej fazie rozwoju. W tym celu kwestia aborcji została sprytnie sprowadzona przez ideologów lewicy do wojny światopoglądowej i sporu religijnego, co powoduje, że legalizując aborcję, można powołać się na neutralność światopoglądową i laicki charakter państwa. Sprzeciw wobec aborcji nie ma jednak tylko podstaw religijnych. Szczególnie w USA ruchy pro-life walczą z nią z pozycji laickich, korzystając z mediów i mając wsparcie celebrytów.

Nauka za życiem

Z chwilą wynalezienia USG, dzięki któremu można przekonać się, jak wygląda „zlepek komórek”, argument aborcjonistów, który mówił, że zabieg ten nie jest zabójstwem człowieka, rozsypał się jak domek z kart. Doktor Bernard Nathanson był osobą, która przyczyniła się do legalizacji w USA aborcji (zakładając organizację NARAL) i była odpowiedzialna za 75 tys. aborcji (dwukrotnie osobiście abortował swoje dzieci). Później po ujrzeniu na USG, jak wygląda aborcja, porzucił swój fach, nakręcił słynny film „Niemy krzyk” i napisał, że „NARAL stosował dwie kluczowe metody w propagandzie na rzecz aborcji: ukrywanie wszystkich dowodów naukowych na to, że życie zaczyna się od poczęcia, i zawładnięcie środkami masowego przekazu. Pierwsza z tych metod polegała na konsekwentnym przeczeniu dowiedzionemu naukowo faktowi, że życie zaczyna się w chwili poczęcia. Utrzymywaliśmy, że stwierdzenie, kiedy zaczyna się życie człowieka, jest problemem teologicznym, prawnym, etycznym, filozoficznym, ale na pewno nie naukowym”.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO