Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Wiedzmin/ Kuba Kaminski Fotorzepa

Jak Wiedźmin podbija świat

Piotr Szymaniak

Adam Kiciński, prezes zarządu Optimusa, opowiada o grach komputerowych

Druga część  gry „Wiedźmin” święci triumfy na świecie. Firma CD Projekt startowała jako jej dystrybutor. Co skłoniło was do usamodzielnienia się?

Od samego początku staraliśmy się myśleć długofalowo. Już pod koniec lat 90. dystrybucja gier w Polsce przestała nas zadowalać. Choć byliśmy nie tylko dystrybutorem, ale i wydawcą dla niektórych tytułów, to działaliśmy tylko na polskim rynku. A ten, nikomu nie ubliżając, jest za mały.

Dlatego zdecydowaliśmy się zainwestować w inne fragmenty tego łańcucha finansowego. A zarabia się tylko w dwóch miejscach: tam, gdzie powstaje produkt, i tam, gdzie przychodzi klient ostateczny. Postanowiliśmy więc stworzyć grę. Przy czym od razu miała to być gra, która będzie sprzedawana na całym świecie. I od razu będzie przebojem światowym.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Edyta Żyła

Doradzą i przeszkolą

Znaczna część unijnych pieniędzy trafia do doradców, którzy pomagają zakładać firmy lub je rozwijać. Przedsiębiorcy mogą więc liczyć na bezpłatne szkolenia, wsparcie doświadczonych mentorów albo pomoc w przygotowaniu strategii marketingowej