Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

30/08/2007 WARSZAWA. KONFERENCJA PO POKAZIE PRASOWYM FILMU "BUNT. SPRAWA LITWINIENKI". NZ REZYSER ANDRIEJ NIEKRASOW FOT. JAKUB OSTALOWSKI/FOTORZEPA *** ZDJECIE POCHODZI Z ZASOBOW AGENCJI FOTOGRAFICZNEJ "FOTORZEPA". PROSIMY O DOPISANIE ZRODLA "FOTORZEPA"

Rząd kontra samorząd

Anna Cieślak-Wróblewska

Samorządowcy nazywają ministra finansów szkodnikiem. Ten nie pozostaje dłużny i oskarża ich o rujnowanie finansów publicznych

Wdrożenie w życie pomysłu ministra Jacka Rostowskiego oznaczałoby zdławienie rozwoju samorządów. I szkodziłoby całej gospodarce, bo dramatyczna redukcja inwestycji w miastach czy gminach negatywnie przełożyłaby się na kondycję przedsiębiorstw, dla których przecież zamówienia publiczne są niezwykle istotne – wylicza Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa.

– Zmuszenie nas do zamrożenia inwestycji w różnych sferach, począwszy od dróg, a skończywszy na kulturze, to klęska przede wszystkim dla mieszkańców i duszenie samorządów – dodaje Sławomir Skwarek, wójt gminy Adamów.

Dzisiaj samorządy są jednym z większych inwestorów w Polsce – ich wydatki stanowiły w 2010 r. 16 proc. łącznych nakładów (tych dokonanych przez sektor prywatny i państwo). Budują drogi lokalne, obwodnice, połączenia z autostradami, mosty, szlaki tramwajowe, wodociągi, oczyszczalnie, szkoły, szpitale, muzea, boiska, baseny itp.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO