Najnowsza interwencja Uważam Rze

Świat

AFP PHOTO DOMINIQUE FAGET

Mundial z esbekiem

Marek Pyza

Z mistrzostw świata sprzed 25 lat świat zapamiętał popisy Diego Maradony. Służba Bezpieczeństwa – m.in. plakietki meksykańskiej „Solidarności”

Cztery mecze, jedna strzelona przez Włodzimierza Smolarka bramka, siedem straconych. W 1986 r. po fatalnym występie na mistrzostwach świata w Meksyku dla polskiej reprezentacji rozpoczęło się kilkanaście chudych lat. Kulisy pobytu naszych piłkarzy na ostatnim mundialu w czasach PRL odsłaniają zachowane w IPN dokumenty Służby Bezpieczeństwa ze sprawy obiektowej „Mexico ’86”.

We wniosku o wszczęcie sprawy naczelnik wydziału IX Departamentu III MSW płk Leszek Budzikowski pisał do gen. Henryka Dankowskiego, zastępcy szefa Służby Bezpieczeństwa, że impreza „odbędzie się w trudnej i skomplikowanej sytuacji międzynarodowej, uwarunkowanej militarystycznym kursem polityki zagranicznej USA – stanowiącym istotne zagrożenie dla pokoju światowego”. Spodziewał się „wielu prowokacji, namawiania członków ekipy do pozostania na Zachodzie czy wręcz aktów terroru”.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Anna Czyżewska

O wynagrodzeniu bez tabu

Zdecydowana większość pracowników uznaje, że rozmowę o podwyżce powinien zainicjować szef. Polacy nie są mistrzami negocjacji. Strategia biznesowej polemiki to wizytówka przedsiębiorcy