Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

moodboard/Corbis

Luksus nad Bałtykiem

Jacht? Limuzyna? Szampan do łóżka? Nie ma problemu. Jeśli tylko udźwignie to karta kredytowa, spełnimy każdą zachciankę  naszych klientów. Tak zapewniają menedżerowie najlepszych hoteli

Piotr Kobalczyk, Jarosław Stróżyk

Polowania w Afryce, nauka golfa na Hawajach czy loty rosyjskim myśliwcem – te i inne atrakcje oferują Polakom biura podróży specjalizujące się w luksusowym wypoczynku. O ile rynek turystyczny przeżywa w Polsce poważne problemy, to turystyka luksusowa rozwija się w błyskawicznym tempie. Jak szacują biura zajmujące się takim wypoczynkiem, w tym roku liczba ich klientów zwiększy się o ok. 30 proc. w porównaniu z ubiegłym.

– To już jest poważne zjawisko. W Polsce jest coraz więcej bardzo bogatych osób, które starają się naśladować swoich zachodnich, a także wschodnich kolegów w tym, jak się bawią i spędzają wolny czas – mówi prof. Zbigniew Nęcki, psycholog społeczny z Instytutu Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?