Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Slawomir Mielnik/SAM/Fotorzepa

Zawody z przyszłością

Anita Błaszczak

Ministerstwo Nauki, przedsiębiorcy i prognozy zachęcają do wyboru studiów technicznych

Halina Czarnecka z  Warszawy, której córka studiuje europeistykę, z zazdrością mówi o synu koleżanki. Jeszcze przed obroną pracy magisterskiej z mechaniki miał zapewniony dobrze płatny staż w  znanej firmie produkcyjnej, z perspektywą rychłego etatu. Jej córka liczy się z tym, że zacznie karierę od darmowych praktyk, a potem spróbuje gdzieś się zaczepić.

Z danych z kilkunastu uczelni wynika, że nadal tysiące maturzystów walczyły o miejsca na takich kierunkach jak psychologia, zarządzanie, dziennikarstwo, które już od kilku lat mają nadprodukcję absolwentów.

Jednak jeszcze większe oblężenie przeżywały najbardziej popularne kierunki techniczne. W tym roku na czołowych uczelniach nawet ponad 20 kandydatów walczyło o indeks na geodezji i kartografii, inżynierii biomedycznej, a nawet kilkunastu o jedno miejsce na budownictwie.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Edyta Żyła

Doradzą i przeszkolą

Znaczna część unijnych pieniędzy trafia do doradców, którzy pomagają zakładać firmy lub je rozwijać. Przedsiębiorcy mogą więc liczyć na bezpłatne szkolenia, wsparcie doświadczonych mentorów albo pomoc w przygotowaniu strategii marketingowej