Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

KS. DR HAB. PIOTR NATANEK FOT. GUZIK PIOTR/FOTORZEPA

Samozwańczy prorok

Ewa Łosińska

Zna telefon do nieba. Twierdzi, że biskupi służą masonerii. Księdzu Piotrowi Natankowi, ukaranemu przez krakowską kurię suspensą za ostentacyjne nieposłuszeństwo, grozi ekskomunika. Czy spróbuje dokonać rozłamu w polskim Kościele?

Duchowny, który z niewielkiej Pustelni Niepokalanów w Grzechyni obok Makowa Podhalańskiego chce ratować Polskę i Europę od wpływów szatana, nie przyjmuje kary nałożonej na niego przez przełożonych. Dla zwolenników jest gwiazdą Internetu, która w kazaniach tropi masonerię w polskim episkopacie i gromi polityków różnych opcji za „szkodzenie narodowi”. Jego poglądy trudno jednak uznać za zgodne z nauką Kościoła. A jest wśród nich plan intronizacji Chrystusa na króla Polski.

W dekrecie z 20 lipca kardynał Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski, zdecydował o zawieszeniu księdza Natanka. Kilka dni wcześniej kapłan oświadczył podczas odprawianego w Grzechyni nabożeństwa, że zmarły niedawno abp Józef Życiński jest przywiązany w piekle takim samym grubym łańcuchem jak Mahomet i wyje stamtąd tak głośno, iż słychać go aż w niebie.

Zawieszony ksiądz nie może nauczać wiernych ani pełnić innych funkcji kapłańskich. Duchowny nie zamierza z nich jednak zrezygnować. A poszkodowanym niedawno przez trąbę powietrzną, w kazaniu zamieszczonym na stronie telewizji internetowej Christus Vincit, radzi: – Piszcie do kurii krakowskiej o odszkodowanie. Jak nie chcą wam dać Boga, niech dadzą wam kasę!

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Polacy coraz częściej kupują online. Co ich przekonuje do tej formy zakupów?

Kupujemy na potęgę. Rynek dóbr konsumenckich rozwija się dynamicznie, a my – konsumenci – podążamy za najnowszymi trendami. Kupujemy nie tylko więcej, ale i korzystając ze znacznie...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Hubert Kozieł

Czy Podesta zadławi się pizzą?

• SPISKOWA TEORIA WSZYSTKIEGO • Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych były wielkim zwycięstwem zwolenników spiskowej teorii dziejów. Potwierdziły bowiem wiele ich tez