Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

ROBERT MAZUREK I IGOR ZALEWSKI, DZIENNIKARZE. FOT. DAREK GOLIK/FOTORZEPA

Przegląd tygodnia Mazurka & Zalewskiego nr 26

Z życia koalicji

Ostatnie posiedzenie Sejmu przed wakacjami, późny wieczór. W restauracji spotykamy kilku ważnych posłów PO (nieważnych niestety nie rozpoznajemy). Okoliczności mocno gastronomiczne. „Ty, widziałeś Szejnfelda w TVN24?”. „No, widziałem”. „Stary, ja bym w tym stanie nie utrzymał się pionowo na krześle!”. Nie mamy pojęcia, o czym mówili, ale niech teraz nikt nie zarzuca, że politycy Platformy nie trzymają poziomu! Ważne, że w takim stanie trzymają pion.

W  rankingach zaufania na łeb na szyję poleciały notowania Joanny Kluzik - Rostkowskiej. Ale Aśka, nie martw się, gdzieś leci, gdzieś rośnie. Na przykład coraz więcej ludzi cię nie lubi. Niedługo wreszcie w czymś dorównasz Kaczyńskiemu.

W sprawie norweskiej tragedii wreszcie wypowiedział się ekspert. „Szaleńcy rodzą się wszędzie” – orzekł uznany autorytet nie tylko w tej dziedzinie stefan niesiołowski. Wszędzie, powiada pan marszałek? A w Kałęczewie?

 

Odyseja Kaukaska 2011: najpierw w góry pojechał prezydencki doradca roman kuźniar, ale się wziął i zgubił. Bohaterski Gajowy odtrąbił ekspedycję ratunkową, ale Kuźniar się znalazł. Ekspedycję odwołać szkoda, więc pą prezydą ze świtą i tak pojechali. Głównym punktem podróży była wizyta w fabryce dywanów, gdzie Bronisław Komorowski potknął się o sznurowadła. Cóż, jaki prezydent, taki zamach.

Napiszże coś człowieku o TVP, to zaraz ci skrzynkę e-mailową zapchają. Najpierw oświadczenie przysłała nam dyrektor Jedynki iwona schymalla: „W związku z doniesieniami znanego duetu satyryków Mazurek & Zalewski uprzejmie informuję, że nigdy nie prowadziłam z dyr. Jackiem Wekslerem jakiejkolwiek SMS-owej korespondencji, a tym bardziej dotyczącej polityków”. No to teraz nasze oświadczenie: „W związku z pismem znanej prezenterki telewizyjnej przypominamy, że wszystko się zgadza. Myśmy NIE napisali, że pani dyrektor jakąkolwiek korespondencję prowadziła. Pani po prostu dostała od Wekslera SMS, żeby łupnąć w schetynę. Skąd nasze przypuszczenia? Połowa telewizyjnych dyrektorów o tym gada, a wieści dotarły nie tylko do nas, ale i do innych dziennikarzy. To jak? Wierzymy sobie na słowo czy sprawdzamy billingi?

Ale na tym nie koniec. Jeden z lepiej w tych sprawach poinformowanych ludzi w Warszawie też nam przysłał oświadczenie: „Wbrew temu, co piszecie, szefowa telewizyjnej Jedynki Iwona Schymalla wcale nie jest mało biegła w wewnątrzplatformerskich klockach. Przeciwnie. Jej mąż Andrzej Schymalla był działaczem KLD i jest protegowanym Schetyny. Nie przez przypadek szefową Jedynki została już za czasów Farfała, w ramach układu Giertycha z PO, a o stanowisko dla niej zadbał Tomasz Siemoniak. Dlatego jeśli Weksler zażądał od niej zaatakowania Schetyny, to dobrze wiedziała, dlaczego zrobić tego nie może”. My oczywiście nie wierzymy w ani jedno słowo. Ale ciekawe, nie?

No dobra, teraz już koniec. Podobno skrzywdziliśmy wiceszefa Jedynki Andrzeja Godlewskiego, bo on wcale na „Wiadomości” nie naciskał, tylko padł ofiarą Małgorzaty Wyszyńskiej. A skrzywdziliśmy naprawdę niechcący, bo my lubimy nie tylko budynie, ale i „Budynia”.

Z życia opozycji

Całą różnorodność SLD widać będzie na listach w Warszawie. Numerem 1 będzie Ryszard Kalisz, przedstawiciel lewicy kawiorowo-jaguarowej. Natomiast „dwójką” ma być marek balicki, sztandarowa postać środowisk ascetyczno-żeromskich. Sojusz robotniczo-chłopski został zastąpiony aliansem żarłoków z niejadkami.

Osobiście kibicujemy Balickiemu. To postać w sumie dość sympatyczna, a przede wszystkim w Sejmie przyda się niezły psychiatra. No i na lewicy ktoś musi mieć brodę.

Niektóre sondaże odnotowały wzrost notowań Platformy Obywatelskiej, chociaż zasadniczo nic w tym kraju nie działa, jak należy (nawet Chińczycy!). Ale nie ma się co dziwić. Wyglądające jak groźba złowrogie plakaty „Premier Jarosław Kaczyński” błyskawicznie zrobiły swoje!

Poprzednia
1 2

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Andrzej Sadowski

Wolność tak, ułatwienia nie

• RAZ POD WOZEM, RAZ POD WOZEM • Dopóki rządzący w Polsce będą mówić o ułatwieniach i ulgach dla przedsiębiorców, a nie o przywróceniu wolności gospodarczej, dopóty nie wybijemy się na ekonomiczną niepodległość