Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

PO broni Polaków przed Breivikiem

Paweł Lisicki

Jeszcze trochę i uwierzę, że niedoszłymi ofiarami Andersa Breivika byli polski minister spraw zagranicznych, polski premier i inni działacze partii miłości, którzy cudem tylko i niebios zrządzeniem nie znaleźli się na fatalnej wyspie Utoya. Ten pierwszy ogłosił za granicą, że w Polsce morderców pokroju Norwega jest cały legion, ten drugi stwierdził, że tylko jego partia jest w stanie powstrzymać siły fanatyzmu i zamordyzmu. Kto żyw przeto, komu miła demokracja i wolność, raz dwa winien popierać Platformę. I tak z dnia na dzień niemal powstał nowy front jedności narodu, nowy ruch obrony przed faszyzmem od Gowina do Sierakowskiej.

Tym razem jakoś nie słyszę głosów tych, którzy wcześniej zarzucali opozycji, że własne gniazdo kala. Nie umiem też dostrzec kpin z platformianego cierpiętnictwa, z ciągłego obnoszenia własnych ran i to tych, których nie było, nie ma i nie będzie. Cisza. Milczą komentatorzy, analitycy i obserwatorzy. Chociaż nie. Gdzieżby tam. Mówią. Tyle że coś całkiem przeciwnego. Razem z rządem budują propagandę strachu i zagrożenia. W końcu czego się nie robi dla zwycięstwa.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?