Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Premier nie jest małostkowy

Wiktor Świetlik

Jakież to w stylu Tuska i całych tych rządów były kłopoty w 36. specpułku? Zamiast go naprawiać, rozwiązali pułk – i nie ma kłopotu. Teraz pora całą armię rozwiązać, a na usługi obronne rozpisać przetarg. Na pewno się jakaś rosyjska spółka zainteresuje. W końcu, jak przekonują nas przy okazji sprzedaży Lotosu, kapitał nie ma ojczyzny.

Mianowano kolejnych 25 ambasadorów. Są wśród nich m.in. Rumuni, Węgrzy i Czesi. Polaków nie ma. Odstąpiliśmy innym, ale cieszmy się, bo za to w całej Unii nas i naszego premiera kochać i cenić będą jeszcze bardziej.

Andrzej Czuma relacjonując efekty swojej pracy w komisji „naciskowej”, pokazał, nie po raz pierwszy, że być może nie zawsze postępuje najmądrzej, ale na pewno jest przyzwoitym facetem. W polskiej polityce uczciwość to antykwalifikacja i przejaw braku kompetencji. Musi nad Czumą kolega Niesiołowski więcej popracować.

Jarosław Kaczyński obsztorcował dziennikarkę, fakt faktem zadającą niezbyt mądre pytania, nawołując ją do tego, by „nie wpisywała się w kampanię, która godzi w demokrację” i tak dalej. Prezes, jak to on, rozkręca się przed wyborami i buduje relacje z mediami. W końcu przegrywać też trzeba umieć.

Kibice Legii zniczami uczcili rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Policja też ją uczciła po swojemu i akurat tuż po uroczystościach, przypadkowo tak się złożyło, aresztowała ich lidera „Starucha”. Sprawa ma związek z jakąś bójką w przychodni, a absolutnie nie ma związku z faktem, że „Staruch” z kolegami zepsuł premierowi pokazowy mecz z dziećmi na warszawskiej Agrykoli, goniąc polityków do pracy. Premier przecież nie jest małostkowy, a policja nie zajmuje się ściganiem jego osobistych przeciwników.

Musimy uruchomić sprężyny rozwoju. Jedną z nich może okazać się sektor zbrojeniowy z prezydentem Komorowskim jako patronem. Wówczas to, co było jedną z jego największych wad – związki z WSI – być może okaże się zaletą”. To fragment wywiadu z profesor Jadwigą Staniszkis, zamieszczonego na łamach całkiem mądrego skądinąd kwartalnika „Rzeczy Wspólne”. Udar! A przecież nawet upałów wielkich nie ma  w tym roku.

Magnetowid na rosyjskiej wieży kontrolnej, która naprowadzała prezydencki samolot, był nowy. Miał kilka dni, więc jak z niego mógł zniknąć zapis – zastanawia się „Fakt”. Odpowiedź jest prosta: magnetowid był nowy, ale ludzie byli starzy.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Wojciech Romański

W smoczym kręgu

Anna Czyżewska

O wynagrodzeniu bez tabu

Zdecydowana większość pracowników uznaje, że rozmowę o podwyżce powinien zainicjować szef. Polacy nie są mistrzami negocjacji. Strategia biznesowej polemiki to wizytówka przedsiębiorcy