Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Jakub Postrzygacz

Wakacje z sakwami

Maciej Perzanowski

Dokręcenie bagażnika do roweru i wyposażenie go w sakwy może zmienić zwykłego cyklistę w obieżyświata. Coraz więcej Polaków przemierza glob jednośladem

Słońce, oślepiające słońce, w dole wije się Garonna. Wdechuję zapach rozgrzanych łąk i przymykam oczy, bo wypolerowany asfalt lśni jak lustro. Denerwują mnie miasta. Mijam je szybko i z ulgą oddycham przy wyjeździe. Wspaniałe, zwierzęce uczucie rozkoszy, w której cała uwaga koncentruje się na szybkości, drogowskazach, jedzeniu i znalezieniu noclegu”. Oto rekomendacja turystyki rowerowej autorstwa literata Andrzeja Bobkowskiego.

Minęło 70 lat, a dla większości Polaków taka perspektywa spojrzenia na świat wciąż pozostaje nieodkryta. Mimo że masowo wsiedliśmy na rowery, używamy ich na ogół do krótkich rekreacyjnych przejażdżek. Tymczasem zamiast biernie leżeć na plaży, w drodze możemy spędzić wyjątkowe wakacje. Na szczęście osób, które się o tym przekonały, jest wśród nas coraz więcej.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Polacy coraz częściej kupują online. Co ich przekonuje do tej formy zakupów?

Kupujemy na potęgę. Rynek dóbr konsumenckich rozwija się dynamicznie, a my – konsumenci – podążamy za najnowszymi trendami. Kupujemy nie tylko więcej, ale i korzystając ze znacznie...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?