Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Składamy i w nogi

Ryszard Makowski

Władza w konfrontacji ze społeczeństwem musi się często wykazać sprytem. Nawet na cmentarzu

Obchody rocznic Powstania Warszawskiego na Powązkach zawsze mają podniosłą atmosferę. 1 sierpnia Warszawa oddaje hołd bohaterom. Od paru lat barometrem nastrojów społecznych w grupie docelowej – kombatanci – jest moment składania wieńców pod pomnikiem Gloria Victis. Emocje są tak silne, że dochodziło niejednokrotnie do wybuczenia, a nawet wygwizdania znaczącej persony. Tłum nie ma szacunku dla stanowisk – albo kogoś chce fetować, albo wprost przeciwnie. Trudno się dziwić, że Lech Kaczyński, pomysłodawca Muzeum Powstania Warszawskiego, był tu zawsze witany owacyjnie, jak też trudno się dziwić, że i jego bratu bije się tutaj brawo.

Jedynie słuszne władze nie mogą jednak tolerować wybryków podważających sondaże. W tym roku znaleziono sposób na cmentarnych chuliganów. I tu należy pochwalić pomysłowość. Najpierw mistrz ceremonii płaczliwym głosem prosił o uszanowanie pamięci zmarłych. Tak jakby ktoś kiedykolwiek na zmarłych buczał albo coś takiego. Jednak dobrze, że postanowiono warszawiaków nauczyć trochę kultury. To się chwali.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Wojciech Romański

W smoczym kręgu

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO