Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Program satyryczny "Polskie ZOO", od lewej: Jerzy Kryszak, Andrzej Zaorski. Fot. Ireneusz Sobieszczuk/FORUM

Uderz w rząd, a nożyce się odezwą

Krzysztof Feusette

„Posiedzenia rządu” Roberta Górskiego cieszą się dużą popularnością. Czy to znak, że odrodzi się w Polsce satyra polityczna?

Czy polski kabaret polityczny umarł bezpowrotnie? Czy ten gatunek sztuki estradowej, który kilku pokoleniom Polaków pomagał przetrwać w zdrowiu psychicznym koszmarne czasy reżimu komunistycznego, wypalił się bez reszty? Czy w wolnej Polsce nie ma już polityków, których smagać należy biczem humoru; władzy zasługującej na inteligentne kpiny, drwiny i docinki? A może, jak wiele innych sfer kultury, także kabaret za rządów Platformy Obywatelskiej podlega odgórnym instrukcjom, a te sprowadzają się do prostego przekazu: śmiać się to my, ale nie z nas.

„– Tusk był teflonowy, ale z czasem się ten teflon trochę nadpalił i teraz już coraz więcej do niego przywiera” – mówił Robert Górski, lider Kabaretu Moralnego Niepokoju w rozmowie z Robertem Mazurkiem w „Rzeczpospolitej”.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO