Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Robi się głupio

Termin "mediota" nieprzypadkowo rymuje się z terminem "idiota", trzeba bowiem być niespełna rozumu, by brać serio przedwyborcze obiecanki - cacanki ścigających się partii i polityków. Tym wśród nich, co mają do dyspozycji media elektroniczne (dziś to PO - "tele full wypas", wszystkie stacje), jest łatwiej uwodzić społeczeństwo rytualnymi "gruszkami na wierzbie", "bajer - kitem", "mową - trawą". Prawdziwość tego typu obietnic jest taka, jak w Radiu Erewań, które bawiło ludność PRL-u. Słuchacze pytali, radiowce odpowiadali:

- Czy to prawda, że w Moskwie na Placu Czerwonym rozdają rowery?

- Prawda. Tylko nie w Moskwie, a w Leningradzie. I nie na Placu Czerwonym, a na Newskim Prospekcie. I nie rozdają rowerów, tylko zabierają zegarki.

W dzisiejszych "okolicznościach przyrody" III RP Radio Erewań wygląda tak:

- Czy to prawda, że w Belgii kastrują chemicznie pedofilów?

- Prawda. Tylko nie w Belgii, a w Polsce. I nie chemicznie, tylko politycznie. I nie pedofilów, lecz kibolów.

Przełożyć to można bez trudu na autostrady, szpitale, stabilność cen, rozwój gospodarczy i naukowy, et cetera. Papierkiem lakmusowym - drobnym, bo drobnym, ale symptomatycznym - są choćby fotoradary drogowe. Cztery lata temu (2007) Donald Tusk krzyczał do tłumu w Poznaniu:

- Zauważyłem też fenomen. Drogi są coraz gorsze, a na ulicach pojawiły się fotoradary!... Polacy mają być kontrolowani w każdym miejscu!... Utrudnić ludziom życie do maksimum, a na końcu skontrolować ich wszystkich bez wyjątku! To jest filozofia PiS! Tylko facet, który nie ma prawa jazdy, może wydawać pieniądze na fotoradary, a nie drogi!

Kilka miesięcy później zwycięska Platforma Tuska wniosła do Sejmu projekt ustawy zwiększającej dziesięciokrotnie (!) liczbę fotoradarów. A dobrych dróg dalej nie ma. Na tym właśnie polega zabawa w demokrację prywiślańską - na matoleniu matołków przez matołów.

1 2
Następna

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?