Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Nie kradnie? Nie kocha!

Wiktor Świetlik

Część facetów, którzy stawali w obronie bitej przez partnera na ulicy kobiety, zna tę sytuację z autopsji: ratowana ofiara rzuca się z pięściami na wybawcę, bo tamten drugi „bije, ale kocha”. Tak właśnie jest w Wałbrzychu, którego ludność – po całym cyklu afer związanych z rządami Platformy – wybrała na prezydenta kandydata PO. Zostawcie wałbrzyszan w spokoju! Widocznie im tak dobrze, by sparafrazować staropolskie powiedzenie, „jak nie kradnie, to nie kocha”.

Autorytety orzekły – Czuma mentalnie pasuje do PiS. Jakby pasował mentalnie do PO, to zamiast siedzieć w jakiejś nudnej komisji, lizałby stopy panu Sobiesiakowi na cmentarzu, wymuszał okupy na urzędasach albo kryłby kumpli. Pozostaje kwestią otwartą, kiedy Czuma wreszcie zrozumie, że mentalnie średnio pasuje do Platformy.

W  sumie tarcza antyrakietowa  w końcu powstała. Tylko kawałeczek za północno-wschodnią granicą. Rosjanie właśnie rozmieszczają w  okolicach Kaliningradu baterie najnowszych rakiet przeciwlotniczych. Litwini – tchórze – przestraszyli się i panikują. A my mamy na szczęście prezydenckiego ministra Stanisława Kozieja, dla którego to tylko „dyżurny temat”. Trzeba przyznać, że od czasów Marchlewskiego, a potem Wasilewskiej niewielu ludzi zrobiło tyle dla polsko-rosyjskiego pojednania co generał Koziej w ciągu ostatniego roku.

Ta dyplomacja to musi być strasznie nudne zajęcie, bo Radosław Sikorski wieje od niej, gdzie pieprz rośnie, głównie na Twitter. Dzięki temu mamy sporo tematów do dyskusji. Na przykład ostatnio Polacy się podzielili – jedni zgadzają się ze stanowiskiem ministra spraw zagranicznych w sprawie Powstania Warszawskiego, inni uważają je za haniebne. Czym teraz szef MSZ będzie się zajmował po debatach historycznych, refleksjach na temat kary śmierci i wojnie z „chamstwem w sieci”? Czas na opracowanie atlasu  grzybów albo sklejenie modelu krążownika z 10 tys. elementów. Wszystko, byle nie ta cholerna geopolityka, racja stanu, jakieś interesy, ruskie rakiety i Tymoszenko w więzieniu. Kogo to w końcu obchodzi?

Wybory w tym roku będą dwa razy droższe niż dotychczas. Pewnie więc na jakość tego, co będzie po nich, się to przełoży?

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Wojciech Romański

W smoczym kręgu

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO