Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

JP Laffont/Sygma/Corbis

Kochliwi protoplaści

Aleksandra Stanisławska

Nasi przodkowie byli poligamistami, a w dodatku krzyżowali się z neandertalczykami – dowodzą badania genetyczne

Gdyby zapytać napotkanego na ulicy człowieka, czy nasz gatunek jest monogamiczny czy poligamiczny, bez wahania odpowie, że cechuje nas szlachetny umiar w doborze partnerów seksualnych. Tymczasem fakty naukowe wskazują na coś zupełnie innego. Nie dość, że współczesne statystyki bezwstydnie obnażają nasz brak wierności, to jeszcze wywodzimy się ze słynących z rozwiązłości ssaków naczelnych. Dowody genetyczne wyraźnie pokazują, że nasi przodkowie do umiarkowanych w dziedzinie seksu bynajmniej nie należeli.

Seksualne życie naszych przodków dostarcza wielu niespodzianek. Jedną z najbardziej zaskakujących jest dowód na to, że dawni przedstawiciele Homo sapiens krzyżowali się z neandertalczykami. I to wcale nie były rzadkie, przygodne kontakty, ale kilkadziesiąt tysięcy lat związków, które odcisnęły piętno na naszym DNA.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy