Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Waldemar Pawlak. PAP/Pawel Supernak

Elektroniczne gadżety u władzy

Wiktor Ferfecki

Pawlak używa tabletów, Kaczyński kupuje w Internecie książki, a Tusk dzwoni z podniszczonej Nokii

Terra PAD 1050 – tak nazywa się najnowszy elektroniczny gadżet wicepremiera i ministra gospodarki Waldemara Pawlaka z PSL. Ten tablet, czyli płaski, przenośny komputer z dotykowym ekranem, stworzyła lubelska firma ICom. Gdy tylko miał wejść na rynek, z producentem skontaktował się asystent wicepremiera i zapytał o możliwość przetestowania sprzętu. Egzemplarz trafił do polityka, który odwdzięczył się lubelskiej firmie, zachwalając w kwietniu urządzenie na jednej z konferencji prasowych.

To nie pierwszy tablet wicepremiera. Wcześniej pokazywał się z iPadem i Samsungiem Galaxy Tab. W porównaniu z Pawlakiem większość polskich polityków ma w tej dziedzinie zaległości. Prezes PiS Jarosław Kaczyński dostał co prawda iPada od znajomych, ale urządzenie odłożył na półkę. Z kolei premier Donald Tusk wciąż dzwoni ze starej Nokii.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy