Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Stąpając po cienkim lodzie

Aleksandra Fandrejewska

Wartość oszczędności Polaków nagle gwałtownie spadła, media rozpisują się o dotykającym nas teraz kryzysie. Czy panika jest słuszna?

Dla 20–letniej Gabrysi Grzeczkowskiej, studentki polonistyki, kryzys kojarzy się z czarnym czwartkiem na nowojorskiej giełdzie jesienią 1929 r. Panika, gwałtowne ubożenie i wielu ludzi bez pracy. I chociaż to, co dzieje się od kilku tygodni na światowych giełdach, nie przystaje do opowieści z lekcji historii, to wartość oszczędności Polaków ulokowanych na polskim rynku kapitałowym zmniejszyła się o ponad 24 mld zł. O tyle spadła wartość firm notowanych na parkiecie od początku sierpnia. Ale konsekwencje spowolnienia gospodarczego, którego spodziewa się coraz więcej ekonomistów, będą miały znaczenie nie tylko dla tych, którzy inwestują, oszczędzają czy spłacają kredyty, lecz dla wszystkich Polaków. Gospodarka światowa, a wraz nią i polska, tracą impet.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Polacy coraz częściej kupują online. Co ich przekonuje do tej formy zakupów?

Kupujemy na potęgę. Rynek dóbr konsumenckich rozwija się dynamicznie, a my – konsumenci – podążamy za najnowszymi trendami. Kupujemy nie tylko więcej, ale i korzystając ze znacznie...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO