Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

ROBERT MAZUREK I IGOR ZALEWSKI, DZIENNIKARZE. FOT. DAREK GOLIK/FOTORZEPA

Przegląd tygodnia Mazurka & Zalewskiego nr 28

Z życia koalicji

W  każdym razie dawne tuzy Samoobrony wręcz nienawidzą Maksymiuka. Twierdzą, że ten mistrz wsmarowywania olejku w plecy wykańczał przewodniczącego psychicznie. W dodatku nie dopuszczał do niego innych dobrych samoobronowców. Co więcej, podobno nawet Anana Kofana nie dopuścił, chociaż ten był gotów wpaść z Begerową.

Nie bardzo chcemy się mieszać w wewnętrzne spory Samoobrony, ale dwie historie są dość szokujące. Według swoich wrogów Maksymiuk wyłudzał od kolegów z partii pieniądze na pogrzeb przewodniczącego, ale w to nie wierzymy, bo rzadko w ogóle w cokolwiek wierzymy. Inna wieść gminna niesie, że Maksymiuk ma być aresztowany „76 godzin po pogrzebie Leppera” jako osoba zamieszana w jego śmierć. Dlaczego 76? No cóż, 24 jest już mocno przechodzone, 48 godzin zawłaszczył Eddie Murphy, a 76 wygląda dosyć dramatycznie. Są jednak i dobre informacje. Krzysztof Filipek prowadzi firmę transportową i zgolił wąsy. Brawo, panie Krzysztofie! To nowy image czy protest przeciw prezydenturze Komorowskiego?

I  jeszcze o Filipku, który niejeden w życiu fach zaliczył. Otóż w TVP zachowały się zdjęcia z dawnych czasów, na których prezydent Warszawy Paweł Piskorski uroczyście otwiera most czy inny tunel. Jak to zwykle w Polsce – otwiera, chociaż nie jest jeszcze gotowe. No, i prezydent potknął się o krzywy chodnik. A w pobliżu przechodził akurat przyszły poseł. – A ty kto jesteś? – zapytał groźnie Piskorski. – Filipek, panie – odparł Filipek.

Z  przykrością odnotowujemy, że Sojusz Lewicy Demokratycznej oszukuje działaczki feministyczne i działaczy gejowskich. Niedawno na Napieralskiego poskarżył się Robert Biedroń, który ostatnimi czasy w ogóle ma pod górkę. Jak tak dalej pójdzie, towarzysz Napieralski wznieci wkrótce antysemickie tumulty.

Włodzimierz Czarzasty nawołuje przeciw koalicji z PO. Jeśli SLD coś ma jeszcze w Polsce ugrać, to Czarzasty ma niewątpliwie rację. Ale w SLD klamka już zdaje się zapadła. Głód władzy jest zbyt wielki. Zresztą prosimy spojrzeć na Kalisza. Taki wymizerowany!

Artur Górski – ten od intronizacji i czarnego mesjasza lewicy – chciałby być wyżej na liście PiS w Warszawie, bo jest całkiem daleko. Niestety, listy zostały zabetonowane i rzucanie się Górskiego przyniosło dokładnie nic. Ale panie Arturze! Proszę się nie martwić. Czyż nie jest powiedziane, że ostatni będą pierwszymi?

1 2
Następna

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO

Edyta Żyła

Doradzą i przeszkolą

Znaczna część unijnych pieniędzy trafia do doradców, którzy pomagają zakładać firmy lub je rozwijać. Przedsiębiorcy mogą więc liczyć na bezpłatne szkolenia, wsparcie doświadczonych mentorów albo pomoc w przygotowaniu strategii marketingowej