Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

N/z Ryszard Florek prezes firmy " Fakro " Nowy Sacz Okna Fot. Leszek Zych/REPORTER

Przez okno do milionów

Beata Drewnowska

Ryszard Florek stworzył firmę, która została wiceliderem globalnego rynku okien dachowych. Właściciel Fakro ma w planach  podbój kolejnych branż

Co ma beczka do naszych zarobków? Be-czka to, jak tłumaczy Ryszard Florek, produkt krajowy brutto. Im więcej do niej wlejemy, tym więcej będziemy mogli z niej czerpać. Wyjaśnianiem tajników ekonomii w przystępny sposób nowosądecki przedsiębiorca zajmuje się w ramach projektu Inteligentny Portfel. Na jego stronie internetowej przeczytamy także m.in. o patriotyzmie konsumenckim, eksporcie i innowacjach. Inteligentny Portfel to tylko część działalności edukacyjnej Ryszarda Florka. Zajmuje się nią także powołana przez niego fundacja Pomyśl o Przyszłości.

Niewiedza szkodzi przedsiębiorcom

Ryszard Florek, uznany przez Ernst & Young za przedsiębiorcę 2010 r., jest przekonany, że wiedza ekonomiczna to klucz do sukcesu gospodarczego. Niestety z tą w Polsce nadal jest krucho i to nie tylko wśród przeciętnych obywateli.

– Problem dotyczy także polityków, często zbyt skoncentrowanych na wygraniu kolejnych wyborów. A przecież im lepiej będą rozumieć zasady rządzące gospodarką, tym lepsze prawo będą w stanie przygotować – wierzy Ryszard Florek. – Z kolei ekonomicznie wyedukowani urzędnicy nie będą mieli problemu z właściwym interpretowaniem przepisów – dodaje.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?