Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Dookoła kierownicy

Robert Przybylski

MSWiA przygotowało na lata 2013–2015 jeden miliard złotych na dopłaty do remontów i budowy dróg samorządowych. Samorządy do każdego projektu dopłacą 70 proc. kosztów i łącznie wybudują lub wyremontują do 13 tys. km dróg. W tym roku kończy się program przebudowy dróg lokalnych 2008–2011. Dzięki dwóm miliardom złotych (z tego 1 mld z MSWiA) powstało 6 tys. km, a kończone są remonty i budowy jeszcze 2 tys. km. W 2012 r. ministerstwo dopłaci samorządom 200 mln zł.

Volvo „przestaje liczyć cylindry” i rezygnuje z sześciocylindrowych silników. We Frankfurcie przedstawi nową gamę czterocylindrowych benzynowych i wysokoprężnych jednostek nazwanych VEA, od Volvo Environmental Architecture. Silniki mają mieć wyższe moce od sześciocylindrowych i zużywać o 35 proc. mniej paliwa od obecnych „czwórek”. Będą miały też o 60 proc. mniej części. Volvo przygotowało także nowe podwozia dla wszystkich swoich modeli i przestanie używać platform Forda, do którego należało. Właścicielem Volvo jest chiński Geely.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Anna Czyżewska

O wynagrodzeniu bez tabu

Zdecydowana większość pracowników uznaje, że rozmowę o podwyżce powinien zainicjować szef. Polacy nie są mistrzami negocjacji. Strategia biznesowej polemiki to wizytówka przedsiębiorcy