Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Co dalej z obietnicami?

Tomasz Ozdowy

Czy przypadkiem polityczni stratedzy trochę nie przesadzili z wyborczymi hasłami? Czy wydaje im się, że tak łatwo zaczarować rzeczywistość? Czy te hasła zamiast przyciągać, nie podziałają na wyborców jak czerwona płachta na byka? „Zrobimy więcej”, „Polacy zasługują na więcej”, „Jutro bez obaw”, „Człowiek jest najważniejszy”, „Wszystko jest możliwe”. Czyli ma być więcej i bezpieczniej, choć wszyscy widzą, że jest mniej, a bezpiecznie to już było. Kryzys puka do drzwi większości Polaków. Drożeje żywność, gospodarka zwalnia, więc rośnie bezrobocie, młodych nie stać na mieszkaniowe kredyty, a emeryci ledwo wiążą koniec z końcem. Drogie frank i euro uderzają w średniozamożnych pożyczkobiorców.

Zastraszająco szybko rośnie dług publiczny, rząd nic nie robi, by ograniczyć wydatki państwa, a projekt budżetu na przyszły rok jest dziurawy jak szwajcarski ser. Co na to opozycja? Nic nie mówi o naprawie finansów publicznych, natomiast pomysłów na wydawanie pieniędzy ma bez liku. Oczywiście wybory obietnicami stoją. Ale ich eskalacja powinna mieć przecież jakieś granice. Chyba że wszystko jest już tylko politycznym grepsem, grą spin doktorów z publicznością, zabawą pod kampanijnym namiotem, która kończy się przedwyborczą ciszą. Jeżeli tak, to „wszystko jest możliwe”, nawet „jutro bez obaw” pod warunkiem, że sami „zrobimy więcej”, bo człowiek niestety może liczyć tylko na siebie. A politycy? Oni o wyborczych obietnicach zapomną nazajutrz po głosowaniu.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Polacy coraz częściej kupują online. Co ich przekonuje do tej formy zakupów?

Kupujemy na potęgę. Rynek dóbr konsumenckich rozwija się dynamicznie, a my – konsumenci – podążamy za najnowszymi trendami. Kupujemy nie tylko więcej, ale i korzystając ze znacznie...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Hubert Kozieł

Czy Podesta zadławi się pizzą?

• SPISKOWA TEORIA WSZYSTKIEGO • Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych były wielkim zwycięstwem zwolenników spiskowej teorii dziejów. Potwierdziły bowiem wiele ich tez