Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

07.09.2011 WARSZAWA. PRZEDWYBORCZA GOSPODARCZA DEBATA W TVP FOT. RAFAL GUZ/FOTORZEPA

Ryzykowna stabilność

Piotr Gabryel

Dlaczego w Polsce od kilku lat żadnej nowej partii nie udaje się odnieść sukcesu?

Nic nie jest jeszcze przesądzone, ale coraz więcej znaków wskazuje na to, że jesteśmy świadkami powolnego schodzenia do politycznego grobu kolejnej partii. Partii, która powstawała jako wyraz niezgody na wszystko, co najgorsze w polskiej polityce, a na kłótliwość i miałkość przede wszystkim. I która bardzo szybko zamieniła się w symbol tychże właśnie. Nietrudno zgadnąć, że chodzi o ugrupowanie Polska Jest Najważniejsza.

Po spektakularnym powstaniu i szybkim rozrośnięciu się do rozmiarów klubu parlamentarnego, po zaprezentowaniu zrębów programu partia ta wpadła w spiralę wewnętrznych kłótni i widowiskowych rozstań, z odejściem do klubu PO szefowej PJN Joanny Kluzik-Rostkowskiej na czele. A ostatnio zafundowała swoim wyborcom show w stylu politycznego disco polo, czyli umieszczenie na listach wyborczych (w Białymstoku) Jarosława Kaczyńskiego, znanego szerzej chyba tylko z tego, że nosi takie samo imię i nazwisko jak szef  PiS, oraz (na liście płocko-ciechanowskiej) Pawła Rabczewskiego, ostatnio znanego głównie z tego, że jest „tatą Dody”.

W rezultacie zdradzeni i porzuceni przez PO liberałowie, którzy być może zaczęli po cichu poważnie traktować wolnorynkowe obietnice PJN, a zwłaszcza Pawła Poncyljusza i Jana Filipa Libickiego (też już w klubie Platformy), znów muszą się obejść smakiem. A polska scena polityczna po raz kolejny udowadnia, że ma się całkiem dobrze ze swoimi dwoma pierwszoplanowymi, toczącymi ze sobą totalną wojnę aktorami – PO i PiS – oraz dwoma aktorami drugoplanowymi: SLD i PSL.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Edyta Żyła

Doradzą i przeszkolą

Znaczna część unijnych pieniędzy trafia do doradców, którzy pomagają zakładać firmy lub je rozwijać. Przedsiębiorcy mogą więc liczyć na bezpłatne szkolenia, wsparcie doświadczonych mentorów albo pomoc w przygotowaniu strategii marketingowej