Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Podsłuchane pod drzwiami

Łukasz Warzecha

Paweł, masz znaleźć tego złamasa, który wypuścił nagranie! Zaangażuj, kogo chcesz: ABW, CBA, CBŚ, GROM, nawet FBI. Chcę mu osobiście urwać jaja! A tę firmę, która to nagrywała, niech skarbówka wgniecie w ziemię!
Donek, ja wiem, tak się nie powinno zdarzyć, ale…

Nie powinno?! Jeśli ja nagrywam przemówienie, a potem ono nie idzie, to jedna kopia ma być u mnie w gabinecie w sejfie, a wszystkie inne mają być spalone, a popiół rozrzucony nad morzem!
Przecież to wcale źle nie wyszło.Zgłupiałeś?! Powiedziałem „Guten Tag”! Zaraz „Gazeta Polska” napisze, że to jest ostateczny dowód na to, czyją jesteśmy kolonią!

Przesadzasz. Ja myślę, że to trzeba obrócić na naszą korzyść. Po pierwsze – że taki jesteś wyluzowany, a po drugie – że my się zawsze tak witamy.

Znaczy: jak?
„Hej, ziomale, Guten Tag”. Mało tego, żeby zagrać Kaczorowi na nosie, ja bym nawet do tego dodał „zdrawstwujtie”.

Hej, zdrawstwujtie ziomale, Guten Tag.
Nieźle. Poćwicz trochę przed lustrem. Gdy będzie najbliższa rada ministrów, tak się ją zorganizuje, że niby przypadkiem kilka ekip nagra, jak się witasz z rządem. Właśnie tak.

OK, może to i jakiś pomysł. Ale co z resztą tego nagrania? Tam było trochę takich rzeczy…
A kto posłuchał więcej niż pierwsze 30 s?

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Edyta Żyła

Doradzą i przeszkolą

Znaczna część unijnych pieniędzy trafia do doradców, którzy pomagają zakładać firmy lub je rozwijać. Przedsiębiorcy mogą więc liczyć na bezpłatne szkolenia, wsparcie doświadczonych mentorów albo pomoc w przygotowaniu strategii marketingowej

Adam Maciejewski

Polski kapitał na Kaukazie

Od 2014 r. w Armenii działa fabryka polskiej spółki Lubawa. Nawiązanie współpracy z rządem Armenii było możliwe dzięki promocji naszego przemysłu za granicą, wspieranej przez dotacje z UE