Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Co dalej z „Holocausto” i innymi?

Bronisław Wildstein

Na samochodzie historyka Holocaustu Dariusza Libionki idioci namalowali sprayem swastykę. Można odnieść wrażenie, że „Gazeta Wyborcza” kolejny raz odetchnęła z ulgą: można ogłosić partyjną mobilizację. Głupawy incydent służy generalizacjom. „Czas patriotów” – głosi czołówka dziennika, gdyż wiadomo, że polscy patrioci posługują się znakiem swastyki. „Wzbiera brunatna fala” – deklaruje w komentarzu Seweryn Blumsztajn. „PiS przytulił rasistowskie środowiska kibiców spenetrowane przez neofaszystów. (...) Będziecie rozliczani z każdego rasistowskiego (...) incydentu – to są już Wasi chłopcy”.A może by rozliczyć „Wyborczą” i Blumsztajna za zabicie działacza PiS i poranienie drugiego przez obłąkanego antykaczyńską nagonką nienawistnika? A czy to nie Blumsztajn zachwycał się „swoimi chłopcami” z Antify, którzy młotkami ciężko pobili jadących na manifestację 11 listopada? To konkrety, przy których namalowanie swastyki nie znaczy wiele. A może Blumsztajn i jego organ zajęliby się osobnikiem używającym pseudonimu Holocausto, który został arbitrem w TVP?

No, ale „Holocausto” nie popiera PiS. A źródłem wszelkiego zła, a więc i nazizmu („brunatna fala”), jest w Polsce ta partia. Blumsztajn uczył się dialektyki od Lenina, a jego tautologie są rzeczywiście jak cepy. Tak naprawdę chodzi jednak o to, aby skojarzyć PiS z tym, co najgorsze. Są przecież wybory.

Najbardziej odrażające w tym jest partyjne wykorzystanie spraw śmiertelnie poważnych. Rzeczywiście: kto sieje wiatr – zbiera burzę. Ani Blumsztajna, ani jego komilitonów nie usprawiedliwia to, że nie widzą,  co czynią.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy