Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Co dalej z wrakiem Tu-154M?

Marek Pyza

Polscy prokuratorzy korzystają z prawa rosyjskiej łaski i bliżej przyglądają się temu, co Rosjanie pozostawili – z wraku Tu-154M. Niestety, po 17 miesiącach szczątki są w opłakanym stanie.

Gdy przed kilkoma miesiącami usłyszeliśmy, że polscy specjaliści będą mogli wyjechać na oględziny na przełomie września oraz października i wtedy też zaczną się przygotowania do zwrotu Polsce jej własności, mogła zapalić się czerwona lampka z powodu zbieżności z terminem wyborów.

Teraz o oddaniu wraku cisza. Minister Sikorski mówi, że nie ma na to wpływu, więc musimy zadowolić się jego obejrzeniem.

Co więcej, prokurator generalny przekonuje, że upływ czasu nie ma znaczenia, bo oględziny dotyczą elementów elektronicznych, a nie metalowych. Dlaczego w takim razie przed rokiem nie tylko Andrzej Seremet, ale też panowie Parulski, Miller, E. Klich, Kwiatkowski, Sikorski i Tusk widzieli konieczność jego zabezpieczenia? Wtedy niebezpieczeństwo korozji miało znaczenie, a dziś nie ma?

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy