Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Co dalej z łupkami?

Dominik Zdort

Jeśli prawdziwe są informacje, że co piąta koncesja na poszukiwanie gazu łupkowego w Polsce jest w rosyjskich rękach, to żegnajmy się już z marzeniami o energetycznej niezależności.

Informację na ten temat podali europosłowie Platformy Obywatelskiej – partii, która dotychczas nie wydawała się zaniepokojona wzrostem wpływów Moskwy w Polsce.trans.gifSprawa warta jest więc nadzwyczajnej uwagi. Według „Dziennika Gazety Prawnej” Rosjanie po cichu przejęli spółki, które wcześniej uzyskały koncesje. Biorąc pod uwagę skalę tego procederu, można wnioskować, że jest to efekt skoordynowanej akcji prowadzonej przez Kreml.

Wraca więc pytanie o tak wyśmiewany przez niektórych publicystów ekonomicznych patriotyzm gospodarczy. O to, czy państwo polskie nie powinno – mimo wszystkich związanych z tym ograniczeń – udzielać koncesji na eksploatację łupków wyłącznie firmom krajowym, a może wręcz tylko tym, które są kontrolowane przez rząd. Z wolnym rynkiem to niestety nie ma nic wspólnego, ale z suwerennością – jak najbardziej.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy