Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

List do młodych

Marek Nowakowski

Ilu z was miota się daremnie, poszukując pracy według swoich zdolności i wykształcenia?

Wielu z was uwierzyło. Porwała was wizja wspaniałego, otwartego świata dla ludzi młodych i śmiałych, wykształconych, pełnych energii i wiary w sukces. Granice otwarte, świat na wyciągnięcie ręki. Europa przyjazna przyjmuje was gościnnie. Skończył się ciemny, ponury czas komunizmu, absurdu, nędzy materialnej i braku perspektyw. Co zresztą znaliście jedynie z opowieści ojców, dziadków.

Pogardliwe motto: „Jednostka jest niczym!” zastąpiono optymistycznym: „Jednostka wszystkim!”. Dosyć zniewolenia, przesądów, kompleksów, pogmatwanych obciążeń. Wstępujecie śmiało w szranki wyzwań XXI w., które uczynią was szczęśliwcami, korzystającymi pożytecznie i przyjemnie z możliwości życia. Osiągnięcia kariery w biznesie, korporacjach, bankach, samorządach, polityce. Jasna, klarowna przyszłość przed młodym pokoleniem, pierwszym pokoleniem dojrzewającym w wolności. Męczyło was i nudziło przypominanie o historii, tożsamości, dziedzictwie i korzeniach z przeszłości. Tyle w niej klęsk, udręk, niedoli, szarpaniny na marne. Nie chcieliście mącić sobie w głowach, psuć samopoczucia. Precz ze złą przeszłością! Nie chcemy popadać w odmęty martyrologii. Czają się przecież w tej przeszłości daremność wielu wysiłków, groby i tylko groby, wieczne zaduszki.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Wojciech Romański

W smoczym kręgu