Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Lepsze pierwsze lata III RP niż schematyczna Moskwa

Krzysztof Masłoń

Książkę Andrew Millera, byłego korespondenta „The Economist” w Moskwie można by wydać z banderolą „Wszędzie, byle nie do Rosji” oraz spokojnie czekać na całkowite wygaśnięcie i tak niezbyt rozwiniętej turystyki do eks-Kraju Rad, a szczególnie do jego stolicy przedstawionej niczym współczesna Sodoma i Gomora.

Osią fabuły jest wyłudzenie mieszkania od starej komunistki, oczywiście – krystalicznie uczciwej, przez sprytne, pozbawione jakichkolwiek zasad dziewczyny. W jednej z nich zakochuje się – znów oczywiście – nasz Englishman i nie do końca świadomie pomaga w przestępstwie. Dziewczyny nie „organizują” zresztą mieszkania dla siebie; są one jedynie trybikami wszechmocnego gangu, który z torbami puszcza nie tylko naiwne staruszki, lecz – zdawałoby się – poważne zachodnie banki, od których wyłudza kredyty. Bohater „Przebiśniegów” zaplątuje się w te przekręty, duże i małe, wykazując piramidalną wręcz głupotę.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO