Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Sieci aptek wciąż w mniejszości

Beata Chomątowska

Wbrew przekonaniu, że apteczne sieci rządzą polskim rynkiem leków, należy do nich niespełna jedna czwarta spośród ok.13,9 tys. działających w naszym kraju placówek. Tak wynika z danych analizującej rynek firmy IMS Health.

Natomiast ok. 60 proc. aptek korzysta z różnego rodzaju grupowych działań – oprócz sieci chodzi m.in. o programy lojalnościowe, grupy zakupowe czy franczyzowe.

Najliczniejszy udział w segmencie aptek sieciowych mają te liczące ponad 20 placówek oraz średnie – od 5 do 20. Ale coraz więcej jest też najmniejszych sieci, liczących do pięciu aptek (na koniec 2010 r. było ich ok. 200).

Przeciętnie najniższe ceny leków występują w tzw. mikrosieciach, złożonych z kilku, najwyżej kilkunastu placówek, głównie na prowincji. Nie są one połączone jedną marką, ale mają wspólnego właściciela.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Anna Czyżewska

O wynagrodzeniu bez tabu

Zdecydowana większość pracowników uznaje, że rozmowę o podwyżce powinien zainicjować szef. Polacy nie są mistrzami negocjacji. Strategia biznesowej polemiki to wizytówka przedsiębiorcy

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO