Najnowsza interwencja Uważam Rze

Temat numeru

FOT. ROMAN BOSIACKI/FOTORZEPA

Jaką Polskę zastanie nowy rząd

Marek Magierowski

Źródło unijnych pieniędzy wysycha, a zmiany w mentalności młodych Polaków niepokoją. Czy politycy są na to gotowi?

Wzależności od tego, gdzie ucho przyłożyć, na czym oko zawiesić i jaką gazetę przeczytać, Polska wczesną jesienią 2011 r. jest krajem:

A. Dynamicznego rozwoju, niskiej inflacji, niewielkiego długu publicznego, niezbyt wysokiego bezrobocia, przedsiębiorczej, pełnej wigoru młodzieży. Krajem pod każdym względem bezpiecznym, zakotwiczonym w NATO i Unii Europejskiej, cieszącym się estymą na arenie międzynarodowej. Rządzonym przez pięknych i mądrych Europejczyków, którzy z całych sił dążą do pojednania z sąsiadami, a szczególnie z jednym sąsiadem. Polska jest krajem przeżywającym swoje najlepsze lata od czasów – bez mała – oblężenia Pskowa przez Stefana Batorego.

Lub...

B. Krajem nad przepaścią, sponiewieranym przez kryzys, zdemoralizowanym, upokarzanym i gnębionym przez partnerów z Unii Europejskiej, rządzonym przez klikę zdrajców nasłanych przez Moskwę, w dodatku prostaków i nieudaczników. Krajem o ogromnych obszarach biedy i beznadziei, w którym młodzi ludzie nie mają szans na godną płacę za godną pracę. Oplecionym siecią ciemnych interesów byłych ubeków, ich tajnych współpracowników oraz oficerów WSI. Krajem, w którym nie ma wolności słowa, za to jest coraz więcej więźniów sumienia: takich jak cierpiący za milijony „Staruch”.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Edyta Żyła

Doradzą i przeszkolą

Znaczna część unijnych pieniędzy trafia do doradców, którzy pomagają zakładać firmy lub je rozwijać. Przedsiębiorcy mogą więc liczyć na bezpłatne szkolenia, wsparcie doświadczonych mentorów albo pomoc w przygotowaniu strategii marketingowej

Wojciech Romański

W smoczym kręgu