Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

PREZES ZARZADU TVP JULIUSZ BRAUN FOT. GUZIK PIOTR/FOTORZEPA

W TVP rządzi rząd

Marek Pyza

Jeszcze nigdy po 1989 r. Telewizja Polska nie była tak jednostronna i tak wprost podporządkowana ludziom władzy

Na stronie głównej kancelarii premiera znajduje się banner „Realizacja exposé”. Kryje się za nim bardzo szczegółowy spis wszystkich obietnic złożonych przez Donalda Tuska w listopadzie 2007 r., z odpowiednią adnotacją: „wykonano”, „w trakcie” bądź „nie wykonano”. Obietnice są 94. Przy każdej znajduje się też komentarz – czasem jednozdaniowy, niekiedy kilkuakapitowy. Jedyna, przy której nie dodano żadnego opisu, brzmi: „odpolitycznienie mediów publicznych”.

Dlaczego pozostawiono ją bez komentarza? A co tu komentować, skoro Platforma nigdy takiego zamiaru nie miała? Scenariusz, jaki zrealizowano, był wręcz przeciwny. Jeszcze nigdy po 1989 r. Telewizja Polska nie była tak jednostronna i tak wykastrowana ze znaczącej (w tym przypadku konserwatywnej) opcji światopoglądowej.

Pluralizm u państwowego nadawcy telewizyjnego ogranicza się do wpływu tercetu partii PO – SLD – PSL, a jego emanacją jest wyłoniony w kwietniu zarząd spółki.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Edyta Żyła

Doradzą i przeszkolą

Znaczna część unijnych pieniędzy trafia do doradców, którzy pomagają zakładać firmy lub je rozwijać. Przedsiębiorcy mogą więc liczyć na bezpłatne szkolenia, wsparcie doświadczonych mentorów albo pomoc w przygotowaniu strategii marketingowej