Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

WARSZAWA. UL. WARYNSKIEGO. WITRYNA GETIN BANKU. FOT. ROBERT GARDZINSKI/FOTORZEPA

Bankowa wojna o nasze pieniądze

Monika Krześniak

Po wakacjach banki coraz mocniej konkurują o środki klientów, oferując coraz wyższe odsetki na lokatach

Banki agresywnie walczą o depozyty klientów. Zazwyczaj największa konkurencja jest widoczna przed końcem roku, kiedy budują sobie tzw. poduszkę płynnościową przed zamknięciem bilansu, ale ten trend widzimy już teraz – tłumaczy Grzegorz Maliszewski, ekonomista Banku Millennium.

Choć oprocentowanie lokat nie sięga poziomów z czasów tzw. wojny depozytowej, która na dobre rozgorzała po upadku Lehman Brothers w 2008 r., to można znaleźć banki, które oferują odsetki na poziomie 7 proc. w skali roku. To oznacza, że nawet po uwzględnieniu inflacji mogą one przynieść realny zysk.

Atrakcyjny poziom oprocentowania oferują zwłaszcza podmioty stosunkowo młode, które chcą pozyskiwać w ten sposób klientów. Większość oferowanych przez nie lokat ma jednodniową kapitalizację odsetek, co pozwala uniknąć płacenia podatku od zarobionej kwoty.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO

Hubert Kozieł

Czy Podesta zadławi się pizzą?

• SPISKOWA TEORIA WSZYSTKIEGO • Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych były wielkim zwycięstwem zwolenników spiskowej teorii dziejów. Potwierdziły bowiem wiele ich tez