Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Czy Tusk ma przegrać w roku 2015?!

Piotr Gabryel

Agencje ratingowe kompletnie nie pojmują, o jak wielką stawkę toczy się w naszym kraju gra!

Fitch oraz Moody’s zagroziły Polsce, że jeśli nasz rząd pod kierunkiem pana premiera Donalda Tuska nie zacznie – i to pilnie – naprawiać finansów publicznych, to agencje obniżą naszemu krajowi ratingi.

No czy ten Fitch i Moody’s, jeden z drugim, całkiem na głowę upadły? Rozum postradały? A może mózgi im odjęło? Takie rzeczy wygadywać, i to jeszcze publicznie! W dodatku bez uzgodnienia z kancelarią pana premiera albo choćby z panem Igorem Ostachowiczem! No, sami państwo powiedzcie, kto to widział?!

Czy w agencjach Fitch i Moody’s nie wiedzą, że nasz pan premier Donald Tusk to teraz głowy do takich błahostek nie ma i jeszcze długo mieć nie będzie? Bo on – sam, w pojedynkę – z całym polskim moherowym ciemnogrodem walczy. Od lat próbuje uchronić nasz kraj, ba, całą Europę aż po samą Lizbonę – jak nie przymierzając król Jan III Sobieski pod Wiedniem – przed nawałą IV RP. Przed zbrodniczym PiS-owskim reżimem, który chciałby się na tę naszą Europę zamachnąć i narzucić jej swoje koszmarne paranoje.

A przedtem pan premier musi – pod pozorem dokończenia przez stary rząd unijnej prezydencji, to przecież jasne – odsunąć powołanie nowego gabinetu, by mieć czas na wzięcie wewnątrzpartyjnej opozycji (dla dobra kraju!) za buzię. Wzięcie i niepuszczenie. Po to, żeby Grzegorz Schetyna z Cezarym Grabarczykiem panu premierowi, to znaczy Polsce, już nigdy więcej nie bruździli i nie utrudniali kontynuowania ciężkiej, reformatorskiej pracy w służbie przyszłości Najjaśniejszej Rzeczypospolitej.

I w tej właśnie sytuacji pan premier Tusk miałby uzdrawiać finanse publiczne państwa? Czyli – tak, tak, nazwijmy to wreszcie po imieniu – przeprowadzać jakieś niepopularne społecznie reformy i narażać się wyborcom, którzy mu zaufali? Komuś ma zamrozić pensję albo, nie daj Boże, rentę? A komuś kazać później przejść na emeryturę? Albo podnieść podatki? A może jeszcze zlikwidować KRUS, czyli kazać rolnikom składać się na własne emerytury? O, co to, to nie! Niedoczekanie wasze!

Zresztą warto przy tej okazji paniom i panom z agencji Fitch oraz Moody’s zadać proste pytanie: czy naprawdę chcą państwo mieć na sumieniu wyborczą przegraną Donalda Tuska w zbliżających się wyborach w roku 2015?! Przecież one są tuż-tuż. Naprawdę tego państwo chcą?! To niech państwo wiedzą, że jeśli za cztery lata do władzy w Polsce znów dorwą się Jarosław Kaczyński, Antoni Macierewicz, Beata Kempa i Zbigniew Ziobro, to calutka odpowiedzialność za tę narodową katastrofę spadnie właśnie na państwa. A wtedy to już nic państwu nie pomoże, bo przed zemstą naszego salonu jeszcze nikomu – i nigdzie – nie udało się ukryć.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Andrzej Sadowski

Wolność tak, ułatwienia nie

• RAZ POD WOZEM, RAZ POD WOZEM • Dopóki rządzący w Polsce będą mówić o ułatwieniach i ulgach dla przedsiębiorców, a nie o przywróceniu wolności gospodarczej, dopóty nie wybijemy się na ekonomiczną niepodległość

Adam Maciejewski

Polski kapitał na Kaukazie

Od 2014 r. w Armenii działa fabryka polskiej spółki Lubawa. Nawiązanie współpracy z rządem Armenii było możliwe dzięki promocji naszego przemysłu za granicą, wspieranej przez dotacje z UE