Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Co dalej z jakością silnej władzy?

Tomasz Ozdowy

Tak więc żyjemy już  w Tuskolandii. Jak wyglądają rządy w tym tak chwalonym przez zachodnich polityków kraju? W otoczeniu premiera ludzie muszą być słusznego wzrostu. Szef najbardziej ceni tuskolaski (z czeskiego – miłośniczki wodza). Są wierne, nie spiskują, jak trzeba, to zrugają nieprzychylnych mu konkurentów. Niezbędni są też tuskokrzykacze. Na zawołanie potrafią dokopać opozycji, bez zawahania wskazują, kogo usunąć z niezależnych jeszcze mediów. Swoją rolę odgrywają także tuskogadacze – tłumaczą zachowania i myśli szefa, a jak nie wytłumaczą, to premier zmienia zdanie.

O dobre samopoczucie wodza dbają tuskoklaski. W każdej chwili potrafią wyszydzić i zohydzić wszystkich krytyków tak oświeconych rządów. Premier lubi przemawiać, ale nie lubi podejmować trudnych i niepopularnych wśród ludu decyzji. Dlatego w jego otoczeniu najlepiej czują się tuskolenie i tuskopotakiwacze. Słońce świeci nad Tuskolandią. Wódz zrobił porządki. Teraz nawet kryzys go nie zatopi. A lud nie powinien narzekać, przecież sam oddał mu władzę.W nagrodę dostanie tuskokluski.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Ewa Bednarz

Kredyt z plastiku

Tylko część banków decyduje się na wydawanie przedsiębiorcom kart kredytowych. Znacznie chętniej oferują im dużo kosztowniejsze karty obciążeniowe