Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Na zwycięzców czekają kusze

Igor Zalewski

Do pism w ostatnich czasach dodawano najdziwniejsze rzeczy. Ale nóż to już chyba lekka przesada

W  natłoku rozmaitych wydarzeń ostatnich tygodni przeoczono dość ciekawy – moim skromnym zdaniem – fakt. Otóż „Gazeta Wyborcza” dodała do samej siebie nóż. Był to zresztą pierwszy nóż z całej kolekcji.

Zaczęło się chyba od ostrza do warzyw. Potem był nóż szefa kuchni. Nie znam szczegółów, ale co tydzień wraz z bezcennymi strofami Adama Michnika oraz głębokimi przemyśleniami Agnieszki Kublik można sobie kupić coraz to nowe rodzaje noży. Niewykluczone, że po wyposażeniu kuchni przyjdzie czas na zbrojownię. Sztylet, szpada, pałasz, rapier. A w wydaniach weekendowych rapier, koncerz i miecz dwuręczny. W specjalnej, limitowanej edycji kolekcjonerskiej będzie można nabyć berdysz – ciekawe połączenie siekiery z podstawką pod muszkiet, używane przez dragonów w drugiej połowie XVII w. Z powodu nietypowych rozmiarów i protestu „Ruchu” nie będziemy niestety mogli wejść w posiadanie kilkumetrowej piki, tak przydatnej pikinierom i członkom klasy średniej.

Do pism w ostatnich czasach dodawano najdziwniejsze rzeczy. Pracowałem kiedyś w wydawnictwie mającym w portfolio kilka pism kobiecych. Debaty o tym, jaki gadżet dodać do pisma, zajmowały szefostwu znacznie więcej czasu niż analiza tekstów czy zdjęć. Zabawne też było usilne „uluksusowianie” owych wabików. – O, dodaliście pokrowiec na okulary – zauważyłem kiedyś przyjaźnie w rozmowie z jedną z wydawniczych dam. – To nie pokrowiec. To etui – usłyszałem w odpowiedzi.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Hubert Kozieł

Czy Podesta zadławi się pizzą?

• SPISKOWA TEORIA WSZYSTKIEGO • Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych były wielkim zwycięstwem zwolenników spiskowej teorii dziejów. Potwierdziły bowiem wiele ich tez