Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Na zwycięzców czekają kusze

Igor Zalewski

Do pism w ostatnich czasach dodawano najdziwniejsze rzeczy. Ale nóż to już chyba lekka przesada

W  natłoku rozmaitych wydarzeń ostatnich tygodni przeoczono dość ciekawy – moim skromnym zdaniem – fakt. Otóż „Gazeta Wyborcza” dodała do samej siebie nóż. Był to zresztą pierwszy nóż z całej kolekcji.

Zaczęło się chyba od ostrza do warzyw. Potem był nóż szefa kuchni. Nie znam szczegółów, ale co tydzień wraz z bezcennymi strofami Adama Michnika oraz głębokimi przemyśleniami Agnieszki Kublik można sobie kupić coraz to nowe rodzaje noży. Niewykluczone, że po wyposażeniu kuchni przyjdzie czas na zbrojownię. Sztylet, szpada, pałasz, rapier. A w wydaniach weekendowych rapier, koncerz i miecz dwuręczny. W specjalnej, limitowanej edycji kolekcjonerskiej będzie można nabyć berdysz – ciekawe połączenie siekiery z podstawką pod muszkiet, używane przez dragonów w drugiej połowie XVII w. Z powodu nietypowych rozmiarów i protestu „Ruchu” nie będziemy niestety mogli wejść w posiadanie kilkumetrowej piki, tak przydatnej pikinierom i członkom klasy średniej.

Do pism w ostatnich czasach dodawano najdziwniejsze rzeczy. Pracowałem kiedyś w wydawnictwie mającym w portfolio kilka pism kobiecych. Debaty o tym, jaki gadżet dodać do pisma, zajmowały szefostwu znacznie więcej czasu niż analiza tekstów czy zdjęć. Zabawne też było usilne „uluksusowianie” owych wabików. – O, dodaliście pokrowiec na okulary – zauważyłem kiedyś przyjaźnie w rozmowie z jedną z wydawniczych dam. – To nie pokrowiec. To etui – usłyszałem w odpowiedzi.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Polacy coraz częściej kupują online. Co ich przekonuje do tej formy zakupów?

Kupujemy na potęgę. Rynek dóbr konsumenckich rozwija się dynamicznie, a my – konsumenci – podążamy za najnowszymi trendami. Kupujemy nie tylko więcej, ale i korzystając ze znacznie...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej