Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

GRZEGORZ TURNAU FOT. GUZIK PIOTR/FOTORZEPA

Multimedialna powtórka

Adam Ciesielski

Najnowsza płyta krakowskiego barda Grzegorza Turnaua ukazała się w pięciu formatach

Polacy nie gęsi! Dopiero co Björk wydała album nie tylko w formie krążka CD, ale też m.in. aplikacji do IPadów i IPhone’ów, a tu Grzegorz Turnau swój koncert, zarejestrowany 18 maja w warszawskim Och-Teatrze, proponuje już w wersji cyfrowej płyty audio, tradycyjnego longplaya, DVD, płyty w technologii Blu-ray oraz limitowanego boksu z CD, LP i DVD. Islandki może nie przebije, ale przynajmniej się stara.

Doceniając ten wyczyn w multimedialnym wyścigu, trzeba wszakże zauważyć, że jedynie owa wielość formatów jest nowością, bo w zawartości wydawnictwa poza DVD (pierwsza rejestracja w karierze artysty) faktycznie nie ma niczego nowego.

44-letni bard i jego muzycy zagrali piosenki z ubiegłorocznego, złotego już albumu „Fabryka klamek” oraz wybrane utwory z poprzednich lat, m.in. „Jak linoskoczek”, „Między ciszą a ciszą” i „Naprawdę nie dzieje się nic” – przebój, od którego Turnau w 1990 r. rozpoczął solową karierę. Wcześniej związany był przez lata z Piwnicą pod Baranami, zaproszony do niej przez Piotra Skrzyneckiego.

Ten legendarny krakowski kabaret ukształtował stylistykę pieśniarza, który w przeciwieństwie do licznych u nas przedstawicieli piosenki poetyckiej, zdolnych zapełnić co najwyżej widownię niewielkiej sali w domu akademickim, ma zawsze pełne największe audytoria.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Edyta Żyła

Doradzą i przeszkolą

Znaczna część unijnych pieniędzy trafia do doradców, którzy pomagają zakładać firmy lub je rozwijać. Przedsiębiorcy mogą więc liczyć na bezpłatne szkolenia, wsparcie doświadczonych mentorów albo pomoc w przygotowaniu strategii marketingowej

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO