Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Hitler i Stalin, czerwone bliźniaki

Piotr Zychowicz

Wiktor Suworow jest facetem, który wali prawdę prosto w oczy. Nie oglądając się na polityczną poprawność. Prenumerujący „L’Humanité” paryski intelektualista, gdyby dać mu do przeczytania „Samobójstwo”, pewnie spadłby z krzesła.

W „Samobójstwie” Suworow ukazuje, że komunizm i narodowy socjalizm były dwoma medalami tej samej lewicowej doktryny. Przypomina o lewackim programie Narodowo-Socjalistycznej Niemieckiej Partii Robotniczej (NSDAP) i przytacza lewackie wypowiedzi dostojników Rzeszy. „Trzeba zlikwidować społeczeństwo kapitalistyczne!” (Hitler), „Należy myśleć w duchu rewolucyjnym!” (Goebbels), „W Moskwie czułem się jak wśród starych partyjnych towarzyszy!” (Ribbentrop).„Dlaczego sowiecki socjalizm miałby być lepszy od hitlerowskiego? Czy dlatego, że wymordowaliśmy więcej ludzi? Że bardziej wyniszczyliśmy kraj? Że nasi przywódcy bezczelniej kradli? Że ludzie żyli u nas w bydlęcym upodleniu?” – pyta Suworow. I dodaje: „Stalin był wiernym uczniem Lenina, który eksterminował ludzi milionami. Stalin wymordował tylu, że Hitler mógłby mu pozazdrościć”.

Według Suworowa sprawia to, że proces norymberski, w którym oskarżali  sowieccy prokuratorzy, był pełną hipokryzji farsą. „Jeżeli Stalin rzeczywiście kierował się szlachetnymi motywami ukarania złoczyńców, to sam powinien przyjechać do Norymbergi i się powiesić”. Doprawdy trudno to wyrazić lepiej niż znakomity rosyjski historyk.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Hubert Kozieł

Czy Podesta zadławi się pizzą?

• SPISKOWA TEORIA WSZYSTKIEGO • Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych były wielkim zwycięstwem zwolenników spiskowej teorii dziejów. Potwierdziły bowiem wiele ich tez

Wojciech Romański

W smoczym kręgu