Najnowsza interwencja Uważam Rze

Temat numeru

Na wieczorze wyborczym Schetyna nie byl jeszcze pewny, kto bedzie marszalkiem FOT. JERZY DUDEK/FOTORZEPA

Bezpieczniej zabić zastępcę

Piotr Zaremba

Tusk marginalizuje Schetynę, Kaczyński walczy z Ziobrą. Polskie partie nie wytrzymują dwóch samców alfa

Doszukiwanie się podziałów w Prawie i Sprawiedliwości politycy tej partii uznali w wywiadach i na blogach za fałszywy hałas mający na celu zagłuszenie realnego zjawiska: politycznego „mordowania” Grzegorza Schetyny przez Donalda Tuska. Zrozumiałe, że każdy polityk mówi: to u innych potop, a przynajmniej pożar. Ale prawda jest taka, że obie największe partie stały się po wyborach miejscem wewnętrznych porachunków.

Wojny wiceprezesów

PiS okazał się scenerią nawet bardziej dramatycznego widowiska niż podchody pod marszałka. Oskarżenie Jarosława  Kaczyńskiego  o „dyktaturę” przez europosła Tadeusza Cymańskiego w wywiadzie dla „Wprost 24” nie jest tylko produktem emocji. Choć Cymański, jeszcze jako poseł, potrafił  w Sejmie płakać, gdy przepadła jego poprawka.

To element rozgrywki grupy Zbigniewa Ziobry z obecnym liderem. I co prawda ta grupa jeszcze raz się cofnęła. Na tajnym Komitecie PiS Ziobro tłumaczył, że Cymański rozmawiał  z dziennikarzem “na offie” i nie miał świadomości, że wywoła burzę. Ale zarazem on i jego koledzy z Komitetu - Jacek Kurski, Arkadiusz Mularczyk, Beata Kempa -  nie odwołali krytyki kampanii ani stosunków w partii. Stawiając tym samym setny raz pytanie o model zarządzania polskimi partiami.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Ewa Bednarz

Kredyt z plastiku

Tylko część banków decyduje się na wydawanie przedsiębiorcom kart kredytowych. Znacznie chętniej oferują im dużo kosztowniejsze karty obciążeniowe

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?