Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Dookoła kierownicy

Robert Przybylski

W  oponach trzeba utrzymywać właściwe ciśnienie. Według badań Michelin na 13 tys. skontrolowanych aut 65 proc. miało nieprawidłowe – o 21 proc. mniej niż siedem lat temu. Najgorzej jest w woj. lubelskim (tylko 19 proc. samochodów miało prawidłowy poziom ciśnienia), najlepiej na Śląsku (60 proc.). 32 proc. aut miało niebezpiecznie niskie ciśnienie.

Przed kupnem samochodu 94 proc. klientów wyszukuje i ogląda auta w Internecie – wynika z tegorocznego badania światowych rynków motoryzacyjnych Capgemini. Jednocześnie 71 proc. ankietowanych przyznało, że prawdopodobnie zdecydowałoby się na zakup pojazdu, gdyby natknęło się na pozytywne komentarze na portalach społecznościowych.

Nissan przedstawił w połowie października nowe ogniwo paliwowe, które dzięki udoskonaleniu w budowie membran i lepszemu przepływowi wodoru oraz tlenu między warstwami separatora uzyskało do 2,5 kW na litr, to jest dwukrotnie większą gęstość mocy w stosunku do ogniw poprzedniej generacji. Nad ogniwami paliwowymi nowej generacji pracują także General Motors, Honda, Mercedes i Toyota.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej