Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Kino Swiat

Seks, kłamstwa i wyrzuty sumienia

Piotr Szymaniak

Do południa szkolenia, quady lub zawody sportowe, wieczorem bankiet, dyskoteka i zabawa do białego rana. Tak się integruje pracowników się integrował, krążą legendy

Na ekranach kin mamy film pod wszystko mówiącym tytułem „Wyjazd integracyjny”. W kolejnych scenach alkohol leje się strumieniami, Jan Frycz gania po hotelu w kobiecych fatałaszkach, Katarzyna Figura w lateksach i skórach wymachuje pejczem, jedna wielka sodoma i gomora.

– No cóż, taka jest niestety rzeczywistość tych wyjazdów. Początek jest niewinny: szkolenia, przemówienia, wspólny obiad. A po południu zaczyna się cała zabawa, która kończy się najróżniej – opowiada Przemek Angerman, reżyser i współautor scenariusza.

Jak przyznaje filmowiec, wydarzenia przedstawione w komedii nie są wymyślone.

– Sam byłem na takim wyjeździe i część tych sytuacji, takich jak np. pogoń jakiegoś faceta z gaśnicą za jakąś kobietą czy klimat ogólnego pijaństwa, umieściłem w scenariuszu. Inne pochodzą z opowieści moich znajomych, którzy pracują w korporacjach i sporo takich wyjazdów zaliczyli.

Szkolna wycieczka

Zdjęcia kręcono w hotelu dedykowanym właśnie organizacji imprez integracyjnych. Nieraz bawi w nim nawet tysiąc osób. Ekipa miała wydzielone niektóre skrzydła, a w pozostałych częściach toczyło się „normalne życie”. Czyli postępowała integracja. – Towarzystwo zaczęło się mieszać, bo wyjazdowicze myśleli, że aktorzy też są na tego typu wyjeździe. Podczas kręcenia sceny, w której nagi Tomasz Karolak biegnie korytarzem z Janem Fryczem, który jest w bieliźnie, aktorzy skręcili gdzieś w bok i wypadli na ciżbę uczestników prawdziwego wyjazdu – przytacza Angerman. – Pytanie za 100 punktów: czy ktoś się zdziwił?

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO