Najnowsza interwencja Uważam Rze

Temat numeru

film BROKEBACK MOUNTAIN fot. East News

Gdzie sieje lewica

Marek Magierowski

Oni kształtują nasze poglądy nawet wtedy, gdy tego nie czujemy

Winston Churchill był nie tylko wielkim przywódcą. Miał też dar ujmowania ważkich myśli w zwięzłych słowach. Jak np. wtedy, gdy stwierdził: „Kto w wieku 20 lat nie był lewicowcem, ten nie ma serca. Kto w wieku 40 lat nie jest jeszcze konserwatystą, to znaczy, że nie ma mózgu”.

Dla brytyjskiego premiera utrata wiary w socjalizm i przejście na pozycje prawicowe miały znamionować normalny rozwój jednostki. Młodzieńcze rozgorączkowanie powinno w naturalny sposób ustąpić miejsca chłodnej analizie oraz potrzebie stabilizacji. Churchill zmarł w roku 1965. Od tego czasu  komunistyczna ideologia legła w gruzach, pozostawiając dwie groteskowe enklawy: na Karaibach i w dalekiej Azji.

Jednak radykalna lewica nie złożyła broni. Walka trwa, choć przybrała formę rewolucji pełzającej. Inne środki, inne metody, ale cel wciąż ten sam: w marksistowskie ideały mają uwierzyć zarówno 20-letni studenci, jak i 40-letni właściciele firm, lekarze i naukowcy. Jak również 15-letni gimnazjaliści. Oraz pięcioletnie przedszkolaki. Intelektualni potomkowie Gramsciego mówią nam: kto wierzy w kapitalizm, ten nie ma serca. A kto nie wierzy w lewicowe dogmaty, ten nie ma mózgu. Indoktrynują widzów telewizji i czytelników kolorowych magazynów, kinomanów i miłośników literatury, podbijają uniwersytety i kawiarnie. Przed lewicą nie da się dzisiaj uciec.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Wojciech Romański

W smoczym kręgu

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej