Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Co dalej z łódzką przestrogą?

Michał Karnowski

Ryszard C. od kilku dni jest Ryszardem Cabą. Sąd zdecydował o ujawnieniu twarzy i nazwiska sprawcy mordu w łódzkiej siedzibie PiS. Zabójca śp. Marka Rosiaka i sprawca ranienia nożem drugiego pracownika biura Prawa i Sprawiedliwości w październiku ub.r. nie będzie jednak gwiazdą mediów. Sąd wyłączył jawność procesu.

Niezależnie jednak od wyroku warto postawić pytanie o wnioski z tragedii. Była ona, nie ulega to w mojej ocenie wątpliwości, wynikiem rozpędzonego do granic możliwości medialnych obozu liberalno-lewicowego przemysłu pogardy. Skutkiem odbierania politycznym konkurentom elementarnych cech ludzkich, czynienia z nich bydła, które można jak bydło traktować. No bo skoro tak mówią autorytety? PiS ostatnio słabszy, więc przemysł ten zajął się inną ofiarą – chrześcijanami. Może to jeszcze nie ten poziom, ale zmierza w tym samym kierunku.  Mamy szyderstwa, mamy obelgi, mamy budowanie nienawiści do księży i biskupów, odwoływanie się do zazdrości majątkowej, cech fizycznych itp.  Co musi się jeszcze stać, by przyszło opamiętanie?

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Hubert Kozieł

Czy Podesta zadławi się pizzą?

• SPISKOWA TEORIA WSZYSTKIEGO • Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych były wielkim zwycięstwem zwolenników spiskowej teorii dziejów. Potwierdziły bowiem wiele ich tez

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?