Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Stasiński będzie się spierać ze Stasińskim

Piotr Zaremba

Jak radośnie napisał prawicowy bloger, dostałem w skórę w przedostatniej „Loży prasowej”. Zaiste, tak było…

Taka łaźnia to dobra okazja do refleksji. Mniej mnie dziwi Piotr Stasiński. Pokrzykujący, z rozmysłem nieuprzejmy. Wrzucający nonsensowne insynuacje – choćby o „Rzeczpospolitej”, rzekomo dotowanej od lat przez państwo – w taki sposób, że w ogólnym rozgardiaszu nie sposób na nie odpowiedzieć.

Taka to już szkoła. Wicenaczelny „Wyborczej” ochrzania tak polemistów za każdym razem. Można  by rzec:  „nic osobistego”.

Bardziej dziwią organizatorzy tego programu w TVN24, którzy układają gości  w proporcjach 3:1 (ta trójka to zwarty blok), a potem nie tylko dopuszczają do zakrzykiwania „rodzynka”, ale w tym zakrzykiwaniu uczestniczą.  Jednak czy i temu należy się dziwić?

Jeszcze ze dwa lata temu można było mieć wrażenie, że rozmaite programy w TVN24 nastawione są na widowisko, starcie, dramaturgię. Gwarantuje je między innymi względna równorzędność stron – co to w końcu za spektakl czyjeś zakrzykiwanie? Nie tylko w „Loży Prasowej”, ale na przykład w śp. „Skanerze Politycznym” zapewniano dramaturgię odpowiednim składem i prowadzeniem. Nie zawsze, ale na ogół.

To zanika definitywnie. Można się w tym dopatrywać siły realiów: mapa mediów jest, jaka jest. Niechęć do uczestniczenia w antyprawicowych wrzawach sytuuje na marginesie. Dedykuję to tym, którzy twierdzą, że ta mapa wykazuje pełną symetrię sympatii.

To też wynika z zawsze dużego, a jednak wciąż narastającego zaangażowania mediów elektronicznych po jednej ze stron (walka klasowa nasila się wszak z budową socjalizmu). Ale  też taka jednoznaczna stacja trafia w ducha epoki.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej