Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

PHOTO: PIOTR WYGODA / EAST NEWS ROMA GASIOROWSKA

Piękna miłość pod choinkę

Z Romą Gąsiorowską, aktorką rozmawia Jolanta Gajda-Zadworna

Gratulacje z powodu Złotej Kaczki  i... odwiedzin bociana?

No tak, będzie dzidziuś. Już w marcu.

Zainspirował panią film, za który odbiera pani kolejną nagrodę? W „Ki” Leszka Dawida świetnie dogadywaliście się z ekranowym synkiem.

Polubiłam tego chłopca. Nie konkurowałam z nim na planie, tylko wczuwałam się w jego potrzeby. Bardzo mi to utrudniało pracę, bo grałam na przekór temu, co czułam. W życiu nie zachowywałabym się tak jak Ki, a wszyscy ją we mnie widzą.

Kojarzyła się pani do tej pory z trochę szalonymi, pogubionymi w życiu dziewczynami. Takimi jak Sylwia z „Sali samobójców”.

Film Janka Komasy był dla mnie wyjątkowym doświadczeniem. Mocno się w niego zaangażowałam i ogromnie ucieszyłam, że dostał tyle Złotych Kaczek  (najlepszy tytuł, scenariusz, zdjęcia i aktor Jakub Gierszał – przyp. red.).Zadebiutowała pani w filmie „Pogoda na jutro” Jerzego Stuhra i choć minęło od tamtej premiery osiem lat, etykietka niegrzecznej dziewczynki, bohaterki  niekończącej się imprezy,  powielana w kolejnych filmach, pozostała.


No proszę, a ja od ponad roku jestem żoną  i prowadzę tryb życia przystający kobiecie zamężnej. Ale nie po raz pierwszy bywam utożsamiana z filmowymi postaciami. Wniosek z tego, że gram tak sugestywnie, iż ciężko sobie wyobrazić, że jestem inną osobą.  

Dzięki „Listom do M.” pokazała pani liryczną twarz. Jak rozszyfrowałaby pani tytuł tego, szykowanego na świąteczny przebój filmu?

Dla mnie to listy do Mikołaja z prośbą o spełnienie najskrytszego pragnienia większości z nas – miłości.

Napisałaby pani taki list?


Swoich marzeń nie zdradzam.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej