Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

ROBERT MAZUREK I IGOR ZALEWSKI FOT. DAREK GOLIK/FOTORZEPA

Przegląd tygodnia Mazurka & Zalewskiego nr 43

Z życia koalicji

No to akurat byłoby zbyt piękne. Ale jako się rzekło, w Nowym Sączu grasowali nie tylko Kaczor z Kogutem, lecz także Ziobro z Kurą. Z tego zlotu drobiu zwycięsko wyszedł Kaczor, bo na spotkaniu z nim było najwięcej ludzi. Cóż, był drób, były jaja.

Ludność lokalna okazywała prezesowi jarosławowi kaczyńskiemu (tak lepiej?) należytą cześć i szacunek. W ten na przykład sposób, że – jak poinformował świat Kogut, a za nim Reuters – dzieci przed spotkaniem z prezesem zdjęły czapki. I założyły hełmy?

Ale uporządkujmy jakoś tę bitwę o Nowy Sącz. Oto szefem Solidarnej Polski będzie tam arkadiusz mularczyk, a PiS dowodził będzie Stanisław Kogut. Panów czeka walka o biurka, krzesła i legitymacje PiS, które ponoć przetrzymuje w biurze Mularczyk. Ten oczywiście wszystkiemu zaprzecza i twierdzi, że to jakieś żarty, a tak naprawdę to Kogut chciał mu podkupić sekretarkę. My oczywiście nie mamy najmniejszego zamiaru rozstrzygać tego sporu, ale skonstatujemy tylko, że Nowy Sącz czeka wielkie widowisko. Starcie tytanów normalnie. O władzę nad miastem walczyć będzie Kogut z Mułem.

Kiedyś polska prawica prowadziła boje na wiertarki udarowe (to dzielne chłopaki z KPN), teraz walczy na kody dostępu do strony internetowej. W ślad za adamem bielanem, który zwędził kody PJN, poszedł niejaki Andrzej Dąbrowski, który przeszedł do klubu ziobrystów i teraz zamieszcza na stronie wałbrzyskiego PiS apele, by przystać do Ziobry. Bardzo to wszystko ciekawe, tylko nudne strasznie i przewidywalne. Zaskoczcie nas, chłopaki – wiertarki już były, zawieszanie też, kodów mamy po dziurki w nosie. Może byście sobie wąglika podsyłali? Albo Wróbel Marzenę?

A  propos Bielana, to nas ostatnio wzruszył. Tyle lat chłop siedzi w Brukseli, żłopie te wińska i do dziś się nie nauczył, jak trzymać kieliszek. Nie wiemy, jak on to robi, tym bardziej że jego żona (gratulujemy!) jest sommelierką. A Bielan? Cud, że kolory rozróżnia.

Wypadałoby napisać, co tam w SLD, prawda? Ano nic ciekawego. Za to w palikociarni kadry młode i rześkie. Nic dziwnego, że taki Robert Biedroń po tym, jak wrzeszczał w Sejmie: „A ja palę!”, wszczął wielki spór o to, co właściwie popala. PiS twierdził, że Biedroń pali marihuanę, on sam, że kadzidełka, a my twierdzimy, że Biedroń pali wyłącznie głupa.

1 2
Następna

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Anna Czyżewska

O wynagrodzeniu bez tabu

Zdecydowana większość pracowników uznaje, że rozmowę o podwyżce powinien zainicjować szef. Polacy nie są mistrzami negocjacji. Strategia biznesowej polemiki to wizytówka przedsiębiorcy